Czym kierować się, wybierając agencję interaktywną?

150 0

W obecnym świecie, zdominowanym przez nowoczesne technologie i towarzyszący im rozwój usług reklamowych, powstaje wiele firm, oferujących kompleksowe usługi z zakresu marketingu internetowego. Nie zawsze jednak przemawiają za nimi kompetencje i doświadczenie, a co za tym idzie – jakość. Czym więc powinniśmy kierować się, wybierając dobrą agencję interaktywną?

Agencja interaktywna – jak wybrać tę najlepszą?

Decydując się na współpracę z agencją interaktywną warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:
1. Staż pracy agencji – wieloletnie doświadczenie jest z pewnością dużym plusem, bowiem może świadczyć o jakości świadczonych usług, a to przekłada się na skuteczność kampanii. A na tym nam przecież zależy najbardziej.
2. Portfolio, czyli ilość i jakość zrealizowanych projektów – mogąc obejrzeć realizacje danej firmy, jesteśmy w stanie ocenić jakość ich pracy. Dobrze by było więc, a w portfolio widniały więcej niż 2-3 przykłady. Świetnie prosperująca firma ma się czym pochwalić. Zwróćmy też uwagę na złożoność zrealizowanych dotychczas przez agencję projektów.
3. Opinie klientów – warto zapoznać się z opiniami klientów, którzy mieli już tę przyjemność współpracować wcześniej z interesującą nas agencją. Takie opinie z pewnością znajdą się w witrynie agencji, obok skanów rekomendacji i referencji. Zaleca się też przekopanie internetu i sprawdzenie w innych miejscach co o tej agencji sądzą innymi i czy rzeczywiście firma ma się czym pochwalić. Jeśli nie ma żadnych opinii, powinno nas to zaniepokoić.
4. Zespół – warto przyjrzeć się kto będzie realizował nasz projekt. Dowiedzmy się zatem z kim prawdopodobnie będziemy współpracować i nawiążmy z nim bądź z nimi kontakt. Będziemy wówczas wiedzieli do kogo kierować pytania i sugestie, a także ewentualne zażalenia.

Jak widać, niezwykle ważną kwestią jest poznanie nieco bliżej wybranej przez nas agencji interaktywnej, zanim zdecydujemy się na nawiązanie z nią współpracy. Dzięki temu jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że dokonamy dobrego wyboru i nie wyrzucimy pieniędzy w błoto.

Dodaj komentarz